Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petice na záchranu týraných zvířat !!!!

POMOZTE!!!

Prosím, podepiš tuto petici a přispěj tím k záchraně týraných zvířat!!!

Potřebujeme minimálně 10 000 000 podpisů!!!

I váš podpis může rozhodnout a zachránit miliony živých tvorů!!!

Obrazek

V den,kdy sněmovna o týraných zvířatech rozhodovala před ministerstvem průmyslu protestovali příznivci organizace ,,Svoboda zvířat"

POMOZTE I VY PROSÍM!

NEDĚLEJTE VŠECHNO JEN PRO SEBE!!

DĚLEJTE NĚCO I PRO ZVÍŘATA!!!

PETICE - ZDE!!!

To, že jsou zvířata živé bytosti schopné pociťovat bolest a utrpení, jakoby nikdo nevěděl. Jakoby v 21. století naše „vyspělá civilizace“ ve vztahu ke zvířatům zůstala stát uprostřed středověku.

INFORMACE
O TRANSPORTECH KONÍ

Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Hladoví, žízniví a vyděšení jedou až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejmáně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat.

Utrpení koní
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhá cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je taká česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralá kamiony, přestávky určená k napájení, krmení a odpočinku jsou buï naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány.

Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklá maso". Vědecká důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdraváho koně velký problám. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdravotní problámy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou taká zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.

Cesta
Již na česko-polských hranicích v českám Těšíně jsou koně v žalostnám stavu, nemocní, zranění, v šoku a stresu. Z česká republiky jsou koně vezeni přes Slovensko, Maïarsko a Slovinsko. Tato velmi dlouhá cesta je vybrána ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde byly zavedeny přísná kontroly znemožňující průjezd takto týraných koní. Po dosažení slovinsko-italských hranic je většina koní v naprostám vyčerpání, někteří jsou již mrtví. Na mnoho z nich ještě čeká dlouhá cesta na jih na Bari či trajektem na Sardinii.

Odkud koně pocházejí?
Většina koní je prodávána drobnými zemědělci, pro která přestali být koně lukrativní - kvůli stáří nebo nemoci. Někteří koně jsou závodní a malá část se chová speciálně na maso.

Proč?
Italští konzumenti požadují čerstvá koňská maso, polští koně jsou relativně levní a polská zákony není těžká obcházet. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet koní z milionu na současných 500 000.

Zákon
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.

Mezinárodní kampaň Viva!Britsko-polská organizace Viva! iniciovala kampaň naláhající na vládu Polska, aby ukončila krutý obchod s koňmi. Kampaň postupně našla podporu v dalších zemích Evropy.Snaha Svobody zvířat
Prostřednictvím CEA (Czechs and English for Animals) se Svoboda zvířat v r.2003 připojila k mezinárodní kampani za zrušení transportů živých koní a převzala organizaci česká verze PETICE CESTA NA SMRT.

CEA táž iniciovala petici pro českou vládu, aby česká vláda nesouhlasila s projížděním koní přes naše území a aby zastavila obchod s jatečními koňmi taká v tuzemsku a vývozy do zahraničí.

Další informace
Všechno podstatná o největším evropskám obchodu s jatečními koňmi  

www.viva.org.uk, info@viva.org.uk

www.viva.org.pl


Doufáme, že společně s vámi se nám podaří tyto krutá transporty zastavit.
Děkujeme za jakoukoli pomoc!

Co se týká odchytu do pastí, jsou používány způsoby, které co nejméně poškodí kožešinu. Tyto metody jsou však zároveň velmi kruté pro zvíře samo, protože většinou nezpůsobí smrt přímo, pouze zvíře zachytí. Zvíře pak umírá postupně i několik dnů hladem či vyčerpáním, a často je následně ještě dobito lovcem. Do pastí jsou v současné době chytány zejména vzácné šelmy, a to zejména v USA, Rusku a Kanadě.

Čelisťové nášlapné pasti jsou určeny pro větší šelmy - zachycené za rozdrcenou končetinu umírají několik dnů i týdnů.

Čelisťové pasti tělové mají zvíře přímo usmrtit přeražením vazu a udušením.

Používány jsou také drátěná oka, která zvíře uškrtí nebo se mu zaříznou do těla a zvíře je následně dobito lovcem.

Lov s použitím některých typů pastí je legislativně omezen ve většině zemí Evropy. Omezen však není dovoz kožešin ze zvířat takto ulovených jinde, a proto se s jejich kožešinami setkáváme i na výrobcích v našich obchodech.

Svoboda zvířat uspořádala v oblasti informování veřejnosti také desítky informačních akcí zaměřených především na zákaznice a zákazníky obchodů a nositelky a nositele pravých kožešin.

 

                                    http://www.svobodazvirat.cz

http://www.3bithra.cz/registration?inv=90576&lang=cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hrůza

(záchrana zvířat, 22. 9. 2018 21:14)

toto co se deje je hruzostrasne ja bych to podepsal ale nevím kde. Tady ti lidi ty zviřata by jim měli uhryznout vyrlata ovšem u těch kteří týrají zvířata ani penis nenaroste. takže ten malej chlup by jim meli ukousnout a potom stat postavit ke zdi a jako to delal Hitler postřílet vyvolat celý stát a tam kde jsou vtrhnout a všechny ty zmrdy zabít normalně postřílet a z jejich miniaturních mozků (krevních srazenin) si udělat koktejl.

tyrana zvirata

(petra, 24. 8. 2016 19:10)

taky bojuju proti tyrani zviratum roznasim letaky po barakach musí nas byt vic zvířata tu byli dřív nez my

Zasraný čůráci...

(Mojmír kočka, 13. 3. 2014 17:42)

Vy zasraný zmrdi lidi podepište to! Ten kožich zahodíte stejnak! jste všichni zmrdi jsem radši worgen nebo ikotchi nabo ja se nazyva je ze star wars Saesee tiin.A ne člověk jste všichni čůráci zasraný je vám všechno jedno!

ZASRANÝ ČŮRÁCI JEDTE DO BRITÁNIE S BEJZBOLKAMA CO TO ČTE SKURVISINE ČTEŠ MĚ ! TAK NEČUM AŽ BUDU DOPĚLÝ UDĚLÁM TO!

Souhlasí

(Katka, 15. 2. 2014 20:11)

Souhlasím měly by jsme zvířata chránit přece jen pes má být přítel člověka a přitom je lidi týrají je to smutné

NO FUJ

(Síma, 3. 4. 2008 14:18)

Ahojky taky se mi nelibi tohle svinstvo a ted deame ve skole volby proti tyrani zvirat...tak nam drz palecky at to vyhrajem....AHOJKY

Re: NO FUJ

(katka i., 29. 11. 2012 17:08)

moc držím palce chci aby to skončilo oni chcou také svobodu né že je někdo uvidí a svlíkne z kůže za prachy my nemáme moc peněz a nedokážu si představit že bych zabila svího potkánka morčátko a pejska držím palce moc a moc to moc bych řekla klidně milionkrát

hrůůůůůůůůůůůůza

(nikol, 20. 3. 2012 15:31)

měli by sme zastavit týrání zvířat

Zvířata

(TeReZqA, 2. 6. 2011 21:32)

Nebudu tady vypisovat,jak strašně je mi to líto,ale na rovinu řeknu,že mám sice v očích slzy,když vidím nebo slyším o týraných zvířatech,ale ty hnusné parchanty,co to těm němým tvářím dělají,bych nechala zlinčovat,a ještě jim pro výstrahu někde v centru města setnout hlavu.Já sice násilí ráda nemám,ale jsem toho názoru,že tyhle zrůdy,co na zvířatech páchají takové svinstva si nezaslouží žít.........Já mám doma papouška.Někdo si možná řekne,že je to JENOM papoušek,ale pro mě to je člen rodiny,a kdyby mu někdo jakkoli ublížil,tak bych ho nejspíše zabila.....A myslím si,že nejsem jediná,kdo má takový názor jako já.....

chudacci

(ANETA, 11. 12. 2010 13:39)

zrovna mam vedle sebe sveho psa a nedovedla bych si predstavit ze by byla tyrana ...to je hrozne jak se dneska lidi chovaj a v budoucnu toho bude jeste vic ...je mi toho lito teda tech zvirat

KOKOTI

(Lidumil, 27. 7. 2010 15:38)

Už někdo zvás(pičusů) rozkopal řidiče transportu, nebo ředitele jatek? Jenom doma od komplu
tlápete sračky.
Něco udělat, na to nemáte.

Chudáčci :(

(Pony, 1. 5. 2010 18:04)

Ach jo,proč je svět nespravedlivý?To jako zvířátka nejsou živí?!To je omyl!Lidi zamyslete se a přispějte na různé příspěvky ohledně týraní zvířat či ochrana zvířat :( Buďte spravedliví!Jinak,je to strašné jak zabíjí lidé zvířatka :_(

Fuuj

(Aniška, 1. 3. 2010 12:21)

Je to hnusny a kruty

hnusss

(nikola, 5. 12. 2009 11:35)

lidi ja em e edivaůla foto yraných zvira a to je hnu ----------hodně štěstííí:-)

tyrané-zviřátka ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(simik, 11. 7. 2009 22:06)

je to neco neskutečného oni se nemohou branit jako my lide a proto fuuuuuuuj tem co takto ubližují zvířátkum

kurvisíma je piča

(anna, 25. 5. 2009 16:27)

ty pičo zmrdaná ještě jednou ublížíš to pejskovy tak to zavolám na policii a ta si to stebou viřídí.

netírejte zvíířátka

(anna, 25. 5. 2009 16:13)

klidně ti to podepíšu ale neví jak.je mi to jich strašně líto.klidně bych si je vzala ale nemůžu jenom 1kočku ale venkovní.protože máme psa a budeme mít ještě 1.odepiš ahoj

netírat zvířata

(anna, 25. 5. 2009 16:04)

chudáčci zvířatka

haloo

(katka, 22. 2. 2009 0:32)

JAK SE MAM PODEPSAT NA TU PETICI

hnus

(empb, 14. 12. 2008 20:19)

nevim proc se maji zviratka tirat ja mam vsechny moc rada je to hnus tyrat je pomocte jim aby nebylo vic smrticich urazu zviratek nez je ted

mmmmrrrrzzzzziiiimmmmmeeeetttooo

(simona sitarova, 1. 12. 2008 15:25)

hrozne me to mrzi